O společnosti

Společnost Plast Brno, spol. s r.o. je českým výrobcem prvků pro vnitřní odpadní systémy s tradicí od roku 1990.  Posláním společnosti je poskytování kvalitních výrobků a služeb zákazníkům. Samozřejmý je individuální přístup ke každému zákazníkovi.

 V současné době tvoří jeden výrobní program HT PP tvarovky pro vnitřní odpadní systémy a jejich příslušenství. Společnost je jediným českým výrobcem tvarovek. Příslušenstvím pro odpadní systémy jsou přivětrávací  a ventilační hlavice, segmentové oblouky, zpětné i koncové klapky. Nezbytným doplňkem je montážní mazivo, které společnost rovněž vyrábí.

Druhý výrobní program zahrnuje výrobky, které jsou používány při připojování sanitárních zařizovacích předmětů na vnitřní odpadní systém. Portfolio zahrnuje sifony umyvadlové, dřezové, matkové, vanové, vaničkové, pračkové, pisoárové a  WC doplňky např. WC sedátka, napouštěcí i vypouštěcí ventily, WC dopojení a pod.

Třetí výrobní program tvoří plastové a nerezové odtokové žlaby, podlahové vpusti různých tvarů, včetně sifonů a suchých klapek.

Velký důraz je také kladen na šetrný přístup k životnímu prostředí. Všechny výrobky jsou po ukončení životního cyklu recyklovatelné.

 Společnost má zaveden systém řízení jakosti odpovídající požadavkům normy ČSN EN ISO 9001:2016. Výrobky jsou vyráběny, zkoušeny a následně certifikovány dle platných evropských norem ČSN EN 1451, 274, 1253, 1329, 12380 aj.

Plast Brno, spol. s r.o. je samostatný podnik bez majetkových vazeb na jiné podnikatelské subjekty.

Bisnode AAA

 

 


Historie

  • 1990 založení firmy a zahájení zakázkového lisování 
  • 1992 uveden vlastní výrobní program - vodoinstalační výrobky - HT PVC tvarovky a sifony
  • 1997 vybudování a přestěhování do současného výrobního areálu
  • 2003 zahájena výroba HT PP tvarovek 
  • 2006 vybudování nové expediční haly
  • 2007 zahájení obnovy strojního vybavení - fáze I
  • 2009 uvedení odtokových žlabů a roštů
  • 2013 rozšíření skladových kapacit
  • 2015 rozšíření výrobních kapacit a dokončení obnovy strojního parku - fáze II
  • 2017 dokončení nástavby se skladem a novými prostory obchodního úseku

Výroba

Výroba probíhá na moderních vstřikovacích lisech Haitian s uzavírací silou od 120 do 550 tun ve třísměnném provozu. Stroje jsou osazeny periferiemi pro automatizaci výroby. K dispozici je nástrojárna pro údržbu a opravy forem. Systém kontroly jakosti zaručuje kvalitu výrobků a optimalizaci výroby. Zpracovávány jsou termoplasty jako např. PP, PS, ABS, PVC-U, PVC, PA6 PA6 a další metodou termoplastického vstřikování do tvářecích nástrojů. 

Distribuce a prodej výrobků

Výrobky jsou distribuovány a prodávány prostřednictvím sítě renomovaných odborných velkoobchodů i hobby marketů. Zboží je pravidelně dodáváno vlastní nákladní dopravou. Výrobky jsou úspěšně prodávány na domácím i zahraničním trhu. 


Dotace

název projektu: Rozvoj automatizace a digitalizace v podniku Plast Brno, spol. s r.o.

registrační číslo projektu: CZ.01.2.06/0.0/0.0/19_250/0018935

Cílem projektu je podpořit růst a posílit konkurenceschopnost společnosti prostřednictvím rozvoje digitálního prostředí společnosti, jeho modernizací a implementací nejnovějších technik v oboru.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií.


název projektu: Podpora společnosti Plast Brno, spol. s r.o. na zahraničních výstavách

registrační číslo projektu: CZ.01.2.111/0.0/0.0/15_016/0002174

Veletrh Mosbuild, místo konání Moskva, termín: 5. – 8. 4. 2016

Veletrh MCE 2018 (Mostra Convegno Expocomfort), místo konání Milano, termín:  13. – 16. 3. 2018

Veletrh Mosbuild, místo konání Moskva, termín: 4. – 7. 4. 2017

Cílem projektu je propagace společnosti na zahraničních veletrzích, proniknutí na nové trhy a posílení pozice na stávajících zahraničních trzích.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií.